W naszej praktyce od wielu lat prowadzimy leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu co daję możliwość pracy w dużych powiększeniu. Dzięki temu można dokładnie ocenić pole zabiegowe, odnaleźć wszystkie kanały. Mikroskop jest też pomocny w usuwaniu złamanych narzędzi, drobnych zwapnień, czyli tak zwanych zębiniaków. Dzięki powiększeniu można także zdiagnozować pęknięcia zębów. Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym pozwala na precyzyjne i dokładne przeprowadzenie zabiegu.
Bezbolesne leczenie chorób miazgi
Leczenie kanałowe
Boli Cię ząb i szukasz natychmiastowej pomocy?
Na czym polega leczenie kanałowe?
Dlaczego tak ważna jest praca w powiększeniu?
Leczyć ząb kanałowo czy usunąć?
Nowoczesne, poprawnie przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na utrzymanie w jamie ustnej zębów, które kiedyś kwalifikowano do usunięcia. Mając na uwadze, że każdy brak zęba wpływa na stan równowagi całego narządu żucia zawsze warto podjąć próbę leczenia kanałowego. Po leczeniu endodontycznym konieczna jest trwała odbudowa korony zęba, ponieważ to pozwala na długotrwałe utrzymanie efektów leczenia. Usunięcie zęba i zastąpienie go implantem nie zawsze jest możliwe bez wcześniejszych zabiegów chirurgicznych takich jak przeszczep kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.
Poznaj naszych ekspertów
Joanna Kunert
Marta Kunert
Krzysztof Droszkowski
Agata Sobczak-Zuszek
Katarzyna Dąbrowska
Często zadawane pytania
1. Czy leczenie kanałowe jest bezbolesne?
Leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne oraz bezpieczne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu odpowiedniego rodzaju znieczulenia, które pozwala na przeprowadzenie całego zabiegu w maksymalnym komforcie dla Pacjenta.
2. Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?
Leczenie kanałowe jest wymagane, gdy miazga wewnątrz zęba zostaje zainfekowana. Bakterie rozprzestrzeniają się od korony zęba w kierunku korzenia i otaczającej go kości, co może zagrażać ogólnemu zdrowiu Pacjenta. Objawami, które powinny zaalarmować Pacjenta jest silny ból samoistny (niesprowokowany jedzeniem czy piciem), ból nasilający się nocą czy dolegliwości bólowe promieniujące do okolicznych części twarzy.
3. Na czym polega leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap to właściwe leczenie kanałowe, podczas którego lekarz usuwa chorą miazgę, następnie oczyszcza wnętrze zęba i szczelnie je wypełnia. Drugim etapem jest wykonanie odbudowy kompozytowej lub protetycznej, które uszczelnią ząb i ochronią go przed ewentualnym zakażeniem czy złamaniem.
4. Ile trwa leczenie kanałowe?
Wstępny czas procesu leczenia jest szacowany przez lekarza prowadzącego na wizycie kwalifikującej. Leczenie kanałowe obejmuje procedury, które wymagają wyjątkowej precyzji, pracy w powiększeniu i cierpliwości, stąd czasami zdarza się, że skomplikowane leczenie kanałowe zęba trzonowego odbywa się dwuseansowo. Dokładność przeprowadzonego leczenia warunkuje w dużym stopniu jego powodzenie, więc na tego typu wizyty rezerwujemy dla Pacjentów odpowiednio dużą ilość czasu.